IH PAN wyrzucił na bruk m.in. ks. prof. Pawła Bortkiewicza

Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk wyrzucił na bruk ks. prof. Pawła Bortkiewicza oraz gościa z Niemiec. Mieli oni w budynku Instytutu przedstawiać sytuacje wprowadzania szkodliwej dla polskich rodzin ideologii gender w obu krajach.

W ostatniej chwili Instytut Historii PAN zerwał umowę o wynajmie sali, gdzie zaplanowano spotkanie zatytułowane „Gender jako ideologia destrukcji”.

– Na drzwiach Instytutu Historii na Starym Rynku w Warszawie pojawiła się kartka, którą osobiście widziałem. Kartka informowała: „Uprzejmie zawiadamiamy, że w związku z zagrożeniem porządku oraz bezpieczeństwa uczestników, wykład zorganizowany przez Instytut ks. Piotra Skargi w dn. 5 maja nie odbędzie się”. Podpisał się „dyrektor Instytutu Historii PAN” – bez nazwiska, jedynie tą funkcją. Taka jest dosłownie treść tego oznajmienia –  informuje ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Ostatecznie wykład odbył się w Domu Literatury na placu Zamkowym w Warszawie. Tam doszło do incydentu w postaci jedynie słownej prowokacji dwóch mężczyzn.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl