fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

Politycy KE unikają odpowiedzi ws. ideologii gender

W Inowrocławiu dr Przemysław Przybylski zaapelował do polityków Koalicji Europejskiej o jasną deklarację w sprawie promowania lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów, tzw. środowisk LGBT. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego zwrócił się z pytaniem do byłego szefa MSZ Radosława Sikorskiego oraz posła Krzysztofa Brejzy.

10 maja br. Przemysław Przybylski pod bydgoskim ratuszem skierował apel do Radosława Sikorskiego i Krzysztofa Brejzy. Żądał wówczas, by kandydaci Koalicji Europejskiej jasno określili, czy jako europosłowie będą popierali finansowanie ideologii LGBT+ ze środków Unii Europejskiej oraz zawieranie małżeństw przez pary homoseksualne.

– Jesteśmy w przeddzień eurowyborów i w związku z tym chcę przypomnieć, ale także zaapelować do moich kontrkandydatów, by odpowiedzieli na skierowany przeze mnie list otwarty. Chcę jeszcze raz postawić te pytania: „Czy jeśli Państwo zostaną wybrani do Parlamentu Europejskiego, to będziecie popierać finansowanie LGBT+ ze środków unijnych? – pytał kandydat PiS.RIRM/TV Trwam News

drukuj