fot. PAP

Kozłowska-Rajewicz: nie ma ideologii gender

Pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz uważa, że „nie ma żadnej ideologii gender, która niwelowałaby wartość płci czy promowałaby homoseksualizm”.

Pani minister jest niewiarygodna, forsuje ideologie gender podobnie jak ideolodzy komunizmu – akcentował w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja ks. prof. Dariusz Oko – teolog, filozof, wykładowca Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

Pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania odnosi się w ten sposób do listu, który polscy księża biskupi przygotowali na Niedzielę Świętej Rodziny.

W liście pasterskim, przestrzegają przed ideologią gender, która w ich opinii ma „głęboko destrukcyjny charakter zarówno wobec osoby, jak i relacji międzyludzkich, a więc całego życia społecznego”. W ocenie pełnomocniczki list biskupów jest niepotrzebny.

Kozłowska-Rajewicz przypomniała, że niespełna dwa tygodnie temu wystosowała list do polskich biskupów, który miał być odpowiedzią na toczącą się od kilku tygodni debatę publiczną na temat tzw. ideologii gender.

Wyjaśniła w nim, czym w tym kontekście zajmuje się rząd i zaprosiła przedstawicieli Episkopatu do rozmowy na ten temat.

– Można powiedzieć, że jest tu podobnie jak w dyskusji z komunistami. Genderyzm jest następstwem marksizmu i jest głoszony podobnie jak marksizm. Obowiązuje nas to co mówią księża biskupi. To jest jednoznaczna ocena genderyzmu jako pewnego następstwa marksizmu. Tego trzeba się trzymać. Pani minister mówi, że nie promuje homoseksualizmu, przecież homoseksualizm jest promowany na wszelkie możliwe sposoby. Sama pani minister wspiera promowanie homoseksualizmu. Tutaj mamy oczywiste sprzeczności między tym co ona mówi, a rzeczywistością. Okazuje się więc, że pani minister jest niewiarygodna – mówi podobnie jak mówili ideolodzy komunistyczni, forsuje tę ideologię, a księża biskupi nas bronią – podkreśla ks. prof. Dariusz Oko.  

Ks. prof. Dariusz Oko zaznacza, że ideologia gender jest sprzeczna z nauką.

– Jej ideologiczność pokazuje się w tym, że jest sprzeczna z nauką, z badaniami genetycznymi, które pokazują, jak bardzo różnią się mężczyzna i kobieta. To jest tworzone nie tylko na drodze ewolucji, ale też na poziomie duchowym. Trzeba powiedzieć że genderyzm jest zupełnie sprzeczny ze współczesną nauką – z biologią, genetyką. On dąży niekiedy do zupełnego rozdzielenia płci biologicznej i kulturowej. Poza tym przemilcza się, jak wysoki jest procent homoseksualistów chorych na AIDS – stwierdza.

Warto przypomnieć że za pontyfikatu Benedykta XVI Watykan wypracował stanowisko w którym stwierdza, ze ideologia gender jest groźna, gdyż kwestionuje naturę człowieka, manipuluje nią i odbiera mu godność.

 

RIRM

drukuj