fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Poseł M. Jakubiak o „500 plus” dla niepełnosprawnych: Tam jest tylko i wyłącznie interes polityczny

Tam jest tylko i wyłącznie interes polityczny i to mnie niepokoi. Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość chce uchodzić za partię taką ludzką, to powinna na bieżąco na takie solidarne rzeczy reagować, a nie wtedy kiedy są wybory, bo to się zaczyna robić obrzydliwe – powiedział poseł Marek Jakubiak z Konfederacji.

Rząd chce przyznać dorosłym osobom całkowicie niezdolnym do pracy stały dodatek. Wyniesie on najprawdopodobniej 500 zł miesięcznie. Środki na ten cel mają pochodzić z Funduszu Solidarnościowego bądź z tzw. podatku handlowego. Działanie rządu wpisuje się w pomoc jaka jest udzielana najsłabszym grupom społecznym.

Poseł Marek Jakubiak z Konfederacji zauważył jednak, że rząd reaguje na postulat protestujących środowisk tuż przed wyborami.

– Tam jest tylko i wyłącznie interes polityczny i to mnie niepokoi. Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość chce uchodzić za partię taką ludzką, to powinna na bieżąco na takie solidarne rzeczy reagować, a nie wtedy kiedy są wybory, bo to się zaczyna robić obrzydliwe. Uważam, że jeżeli państwo polskie jest absolutnie za tym, żeby chronić życie od poczęcia do naturalnej śmierci, za czym ja jestem absolutnie od samego początku do końca, to państwo polskie powinno wziąć za takie urodzone niepełnosprawne dziecko odpowiedzialność, która powinna się cechować tym, że takie dziecko ma na swoje utrzymanie pensje od urodzenia aż do ostatnich dni życia – powiedział poseł.

RIRM

drukuj