fot. PAP/Leszek Szymański

Premier Morawiecki zainauguruje dziś akcję informacyjną dot. rozszerzenia 500 plus

Premier Mateusz Morawiecki zainauguruje dziś akcję informacyjną dotyczącą nowej rozszerzonej formuły programu Rodzina 500 plus. Teraz świadczenie trafi także do wszystkich pierwszych dzieci. Nabór wniosków ruszy od 1 lipca.

500 plus w nowej rozszerzonej formie. Liczba dzieci, które skorzystają na programie wzrasta o 4 mln 350 tys. To ok. 3 mln rodzin.

– Teraz skupiamy się na tym, żeby wdrożyć „piątkę PiS”, „piątkę Kaczyńskiego”. Ona była skonstruowana wzdłuż pewnej osi czasu życia człowieka. Najpierw 500 plus na pierwsze dziecko, żeby rodzinom było jeszcze łatwiej. Wychować, wykształcić dziecko, pojechać na wakacje. Potem młody człowiek kończy 18 rok życia. Dla tych, którzy rozpoczynają pracę, już od 1 sierpnia chcemy, żeby praca była bez podatku przez 8 lat do 26 roku życia – wskazał szef polskiego rządu.

Rodzina pozostaje oczkiem w głowie dla rządu i samego premiera. Dlatego dziś właśnie Mateusz Morawiecki zainauguruje kampanię informacyjną dotyczącą nowej poszerzonej formuły programu 500 plus. Wnioski internetowe będą przyjmowane od 1 lipca i jeszcze w lipcu pierwsze pieniądze trafią do rodzin. Od 1 sierpnia możliwe będzie składanie wniosków także w wersji papierowej.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl