fot. PAP/Jakub Kamiński

Polski Fundusz Rozwoju gotowy do działania

Polski Fundusz Rozwoju jest gotowy do działania i wspierania polskich przedsiębiorców. Skupi on wszystkie instrumenty niezbędne do stymulowania rozwoju gospodarczego.

Dotychczas w Polsce działało sześć odrębnych instytucji wspierających polskich przedsiębiorców. Funkcjonowało ponad 120 porali internetowych, a wszystko nadzorowało pięć ministerstw. Teraz wszystkie instytucje i instrumenty wsparcia rozwoju polskiej gospodarki zostały zintegrowane w Polskim Funduszu Rozwoju – zaznaczył wicepremier Mateusz Morawiecki.

– Dzisiaj mamy jeden portal, jedno okienko – one stop shop, jak mówią koledzy Amerykanie – gdzie każdy przedsiębiorca i samorządowiec może szukać swojego miejsca w tej ofercie instytucji rozwojowych – powiedział szef resortów finansów i rozwoju.

Polski Fundusz Rozwoju będzie koordynował działania m.in. instytucji bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych – wskazał Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

– Chcemy w jak największym stopniu działać z perspektywy polskich przedsiębiorców, samorządowców i klientów indywidualnych. Chcemy patrzeć ich oczami oraz dobrze adresować ich potrzeby, a nie koncentrować się tylko na naszych instytucjach – mówił Paweł Borys.

Przez Polski Fundusz Rozwoju rząd chce wspierać przedsiębiorców na wszystkich możliwych polach – dodał Mateusz Morawiecki.

– Państwo nie będzie żadnych śrubek produkować, ale tam gdzie może wesprzeć, utorować drogę, przetrzeć szalki w ekspansji ekonomicznej, pomóc poprzez dyplomację ekonomiczną, to będziemy to robić – zaznaczył wicepremier.

W najbliższym czasie powstaną nowe placówki w wielu miejscach na świecie, które będą zabiegać o interesy polskich przedsiębiorców. Polski Fundusz Rozwoju pokazuje, że mamy wizję i podejmujemy równocześnie konkretne działania – wskazał wicepremier Mateusz Morawiecki.

– Poprzez tę wizję i działanie chcemy wyrwać Polskę z pułapki średniego rozwoju, ale i pokazać, że możemy działać i konkurować z najlepszymi na świecie. Dzięki zintegrowanej ofercie Polskiego Funduszu Rozwoju na właśnie taki poziom rozwoju gospodarczego naszą gospodarkę doprowadzimy – podkreślił wicepremier.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj