fot. PAP/Jakub Kamiński

Premier: Pierwsza sesja okrągłego stołu ws. oświaty w przyszłym tygodniu

W czwartek zaproponujemy konkretną formułę dotyczącą okrągłego stołu w sprawie oświaty; pierwsza sesja odbędzie się prawdopodobnie w przyszłą środę, czwartek lub w piątek – poinformował dziś premier Mateusz Morawiecki.

Szef polskiego rządu przekazał, że zaproszenie do udziału otrzymają m.in. związkowcy, organizacje pozarządowe, pedagodzy, rodzice i osoby z opozycji.

„Właśnie teraz pracujemy nad tym, żeby w czwartek zaproponować konkretną formułę. Przede wszystkim chcemy, żeby w sposób obiektywny wyłonione były reprezentacje organizacji, które zajmują się edukacją tzw. organizacji pozarządowych i reprezentacja rodziców” – powiedział szef rządu na konferencji prasowej.

„Mamy oczywiście wypracowane zasady zapraszania związkowców, bo wiadomo, że są tym bardzo zainteresowani, ale też pedagodzy, wychowawcy, nauczyciele. (…) Nawiążę też do pytania. Tak, chcielibyśmy zaprosić także osoby z opozycji, żeby brały w tym udział na zasadzie absolutnie pełnej, równoprawnej, merytorycznie” – dodał Mateusz Morawiecki.

Jak przekazał, prawdopodobnie w przyszłą środę, czwartek lub w piątek zorganizowana byłaby pierwsza sesja okrągłego stołu.

„Takie mamy kalendarium na dziś przyjęte, przedyskutowane na Radzie Ministrów” – poinformował premier.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl