fot. PAP/EPA

Kolejni migranci docierają do Europy

Niemal codziennie hiszpańska straż przybrzeżna ratuje setki migrantów. Służby ratunkowe biją na alarm.

Tylko w ostatni weekend służby ratunkowe Hiszpanii uratowały 290 migrantów próbujących przeprawić się przez Morze Śródziemne do Europy. Służby poinformowały, że w sobotę z czterech łodzi wyciągnięto łącznie 153 migrantów oraz 137 osób z kolejnych czterech niewielkich jednostek w niedzielę. Wszystkie te akcje ratunkowe przeprowadzono w Cieśninie Gibraltarskiej lub na wodach położonych dalej na wschód. Dane hiszpańskiego ministerstwa spraw wewnętrznych są niepokojące. Wynika z nich, że między początkiem stycznia a 16 czerwca do Hiszpanii drogą morską przedostało się ponad 8 tys. migrantów. To mniej niż ponad 10 tys. osób, które dokonały tego samego w analogicznym okresie rok wcześniej, gdy Hiszpania była dla nielegalnych migrantów najczęściej wybieranym celem. Problem kryzysu migracyjnego nadal budzi wiele kontrowersji. Unia Europejska do tej pory nie znalazła rozwiązania, które w jakiejś mierze unormowałoby tę sytuację. Polska w dalszym ciągu stoi na stanowisku, że pomagać uchodźcom trzeba, ale ma być to pomoc niesiona na miejscu, czyli w państwach objętych konfliktami czy wojną.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl