Samochody-chłodnie dla „spiżarni Caritas” w diecezjach

Caritas Polska przekazała diecezjalnym Caritas siedem samochodów dostawczych do przewożenia żywności. Samochody-chłodnie marki Ford Transit trafiły do Caritas diecezjalnych w Polsce, które aktywnie włączają się w akcję „Spiżarnia Caritas” – ogólnopolski program odbioru i dystrybucji pełnowartościowej żywności wycofanej ze sprzedaży.

W ramach programu Caritas odbiera żywność o krótkim terminie przydatności do spożycia. Auta będą służyły działaniom charytatywnym w zakresie pomocy żywnościowej na terenie diecezji krakowskiej, poznańskiej, katowickiej, przemyskiej, świdnickiej, zamojsko-lubaczowskiej i szczecińsko-kamieńskiej.

– Dziękujemy naszym partnerom za wspólne działanie w ramach pomocy żywnościowej. Moim priorytetem jest jeszcze bardziej usprawnić przekazywanie żywności poprzez sieć diecezjalnych Caritas. Nasze programy przeciwdziałające marnowaniu żywności bezpośrednio wynikają z przesłania papieża Franciszka wyrażonego w encyklice „Laudato Si” powiedział ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Caritas Polska/RIRM

drukuj