fot. PAP/Jakub Kamiński

Sejmowa komisja obrony wysłucha informacji nt. MON

Posłowie z sejmowej Komisji Obrony Narodowej wysłuchają dziś informacji Ministra Obrony Narodowej na temat audytu otwarcia przeprowadzonego w resorcie. Posiedzenie odbędzie się za zamkniętymi drzwiami.

Punktualnie o 13. posłowie z sejmowej komisji obrony zbiorą się w gmachu resortu kierowanego przez ministra Antoniego Macierewicza. Tam wysłuchają szczegółowych informacji na temat tego, jak wyglądało kierowanie ministerstwem za rządów koalicji PO–PSL.

Szef sejmowej komisji obrony poseł Michał Jach, który zna już szczegóły audytu, mówi, że obraz sił obronnych naszego kraju, jaki się z niego wyłania, nie jest najlepszy.

­- To naprawdę już wymaga i będzie wymagało bardzo wiele pracy całego kierownictwa i nie tylko. Niestety, siły zbrojne nie miały szczęścia do władz cywilnych od 1989 roku, ale w ostatnich ośmiu latach ten obraz się znacząco pogorszył. Obawiam się, że będziemy mieli co robić przez całą kadencję. Będziemy musieli naprawdę ciężko pracować, żeby nasze siły zbrojne osiągnęły oczekiwany przez Polaków, przez cały naród poziom gotowości, wyposażenia, wyszkolenia, zorganizowania. Wszystkie te dziedziny wymagają dużej pracy – ocenił Michał Jach.

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz mówił pod koniec lutego, że Przeprowadzony w MON audyt wskazuje na korupcję, która przyczyniła się do złego stanu wojska. Zaznaczył wtedy, że o niektórych sprawach została zawiadomiona prokuratura.

Piotr Brzezina/RIRM

drukuj