fot. Tomasz Strąg

P. Soloch: Mamy stały i bardzo dobry kontakt z szefem MON

Mamy stały i bardzo dobry kontakt z ministrem obrony Mariuszem Błaszczakiem; wszystkie niezbędne informacje otrzymujemy z należytym wyprzedzeniem – powiedział w sobotę szef BBN Paweł Soloch.

Szef BBN pytany w Radiowej Trójce o relacje między ośrodkiem prezydenckim a MON, odpowiedział: „mamy bardzo taki stały i bardzo dobry kontakt z panem ministrem Błaszczakiem”.

„Wszystkie niezbędne informacje właśnie, które są tutaj w kompetencji pana ministra, nie pana prezydenta, otrzymujemy z należytym wyprzedzeniem” – mówił, odnosząc się do pytania m.in. o zmiany kadrowe w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.

Paweł Soloch został również zapytany, czy zmiany w MON są zgodne z oczekiwaniami prezydenta Andrzeja Dudy. Odpowiedział, że prezydent ma takie oczekiwania, by mieć bezpośredni kontakt i dobrą współpracę z ministrem.

Szef BBN skomentował też prace zespołu, który opracuje zmiany w systemie kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi. BBN i MON w ubiegłym tygodniu we wspólnym komunikacie zapowiedziały, że zmiany będą dokonywane w ścisłej współpracy strony prezydenckiej i rządowej.

„Ten zespół od ubiegłego tygodnia spotyka się, pracuje. Pewne ustalenia, jak one zostaną sprecyzowane, to na pewno zostaną ogłoszone” – zapewnił.

Jak dodał, nie chce mówić o nieformalnych ustaleniach, które już nastąpiły.

PAP/RIRM

drukuj