fot. twitter.com/Macierewicz_A

W. Biedroń: Operacja pt. „Wrobić Antoniego Macierewicza”

Wojciech Biedroń, dziennikarz tygodnika „Sieci Prawdy”, zwraca uwagę na „zmasowaną kampanię w zachodnich mediach, które bez żadnej refleksji przekazują manipulacje i półprawdy zawarte w książce Tomasza Piątka pt. „Macierewicz i jego tajemnice”. Z dziennikarstwem ma niewiele wspólnego, za to z celowymi działaniami wymierzonymi w wizerunek Polski już całkiem sporo”.

Wojciech Biedroń zaznacza, że treść publikacji oskarża szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza o rzekome powiązania z Rosją i może to być w rzeczywistości wyznacznikiem do prowokacji na rzecz Kremla.

„Publikacja stała się przyczynkiem do nasilenia ofensywy informacyjnej przeciwko ministrowi Antoniemu Macierewiczowi i jego współpracownikom. Szczególną i niespotykaną dotąd aktywnością w tej ofensywie wykazały się zagraniczne media” wskazał dziennikarz Wojciech Biedroń.

Dziennikarz tygodnika „Sieci Prawdy” akcentuje, że „żaden z autorów nie kwestionuje prawdziwości podejrzeń Piątka wobec szefa MON”.

 „W ataku na Antoniego Macierewicza po raz kolejny zastosowano znaną w Polsce metodę wykorzystywania kontaktów dziennikarzy lewicowych na Zachodzie. Gdy zagraniczne medium opublikuje nieprzychylny tekst o sytuacji w Polsce, redakcje w kraju, którym nie po drodze z obecną władzą, chętnie nawiązują do niego przez generalizację” podsumował Wojciech Biedroń.

Publicysta wskazał, iż „sprawą zainteresowały się polskie służby specjalne. Dotarliśmy do kilku analiz i opracowań przez nie przygotowanych. Pokazują one mechanizm tej zorganizowanej akcji dezinformacyjnej”.

RIRM

drukuj