fot. www.gov.pl

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Polska niepodległość jest zagrożona. Działanie narodu musi być skoncentrowane na utrzymaniu niepodległości w poszczególnych decyzjach gospodarczych, politycznych i wojskowych 

Mamy szeroki obóz patriotyczny liczący ponad 70 proc. społeczeństwa. Oczywiście w tym obozie są istotne różnice, ale nie ma wątpliwości co do podstawowych spraw, takich jak niepodległość, suwerenność, tożsamość, podstawowe wartości kształtujące nasz naród, a także interesy gospodarcze  – powiedział Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej, marszałek senior Sejmu RP IX kadencji, w felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam. 

W ostatnim czasie jesteśmy świadkami batalii o suwerenność, jaka toczy się między Polską a Unią Europejską. Urzędnicy unijny coraz częściej i intensywniej uzurpują sobie kompetencje, które należą do naszego kraju. Ponadto zarzucają nam łamanie tzw. praworządności, grożą oraz narzucają swoją ideologię. Jednak pomimo oburzenia, jakie rodzi się w związku z taką postawą polityków  UE, są również pozytywne strony tego konfliktu, o czym mówił Antoni Macierewicz.

– Te wydarzenia pozwoliły jednoznacznie zdefiniować różnice, jakie występują zarówno w Polsce, jak i wśród innych środowisk politycznych w Europie dotyczące Polski i naszej suwerenności. Pokazały również, jakie są najważniejsze zadania, które stoją dziś przed Polakami. Mamy szeroki obóz patriotyczny liczący ponad 70 proc. społeczeństwa. Oczywiście w tym obozie są istotne różnice, ale nie ma wątpliwości co do podstawowych spraw, takich jak niepodległość, suwerenność, tożsamość, podstawowe wartości kształtujące nasz naród, a także interesy gospodarcze – powiedział były minister obrony narodowej.

Odnosząc się do ostatniego sporu Polski z UE w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł nadrzędność Konstytucji RP nad prawem unijnym, marszałek senior IX kadencji Sejmu RP powołał się na artykuły zawarte w polskiej konstytucji.

– Należy zwrócić uwagę nie tylko na art. 8., który definiuje prawną niepodległość naszego kraju. Istotny jest również art. 18., który mówi, że małżeństwo jest pod ochroną konstytucji, a małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety. Podobnie w przypadku art. 38. wskazującego, że życie ludzkie jest chronione. Oczywiście mowa tutaj o życiu od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. I w końcu art. 48., jasno mówiący, że wychowanie dzieci to obowiązek i prawo rodziny, która ma prawo wychowywać dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. To są fundamenty polskiej tożsamości narodowej i bezpieczeństwa prawnego. One nie ulegają wątpliwości w całym obozie patriotycznym – wyjaśnił Antoni Macierewicz.

Polityk odniósł się również do drugiej grupy społeczeństwa, która stoi w opozycji do obozu tworzonego przez polskich patriotów.

– Z drugiej strony uformował się antypaństwowy obóz zdrady narodowej. Jest to obóz, który jasno i jednoznacznie mówi o zdradzie zarówno w Polsce, jak i w Unii Europejskiej. Oczywiście w UE nie możemy mówić, że jest to zdrada, a jedynie dążenie do stworzenia scentralizowanego superpaństwa narzucającego Polsce swoją dominację – ocenił felietonista.

Były minister obrony narodowej zwrócił uwagę, że takiej polityce sprzeciwia się nie tylko Polska, ale również inne państwa członkowskie UE.

– To jest spór, który dotyczy nie tylko nas. Ten problem dotyczy całokształtu funkcjonowania UE. Ponadto musimy być świadomi, że atakują nas również ze Wschodu. Ten atak towarzyszy próbie podporządkowania Polski Unii. Trzeba postawić sobie pytanie, czy mamy do czynienia z synchronizacją tych działań, czy jest to przypadek (…). Polska niepodległość jest zagrożona, więc działanie narodu musi być przede wszystkim skoncentrowane na utrzymaniu niepodległości zarówno w poszczególnych decyzjach gospodarczych, politycznych i wojskowych, jak i w sprawach związanych z ideową tożsamością narodu polskiego – podsumował Antoni Macierewicz.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl