fot. Tomasz Strąg

A. Macierewicz: Polska jest z Ukrainą, gdyż broni ona Europy

Polska stoi po stronie Ukrainy, gdyż broni ona Europy, bez Ukrainy Europa nie będzie pełnowartościowa – oświadczył w czwartek minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas spotkania w Kijowie z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką.

„Europa bez Ukrainy nie będzie pełnowartościowa ani w sensie politycznym, ani gospodarczym, ani wojskowym. Polska jest i pozostanie razem z Ukrainą, ponieważ wasz kraj broni Europy” – powiedział minister, cytowany przez administrację Petra Poroszenki.

Antoni Macierewicz złożył wizytę w Kijowie, gdzie był gościem obchodów Dnia Niepodległości Ukrainy. Na trybunie honorowej wraz z nim zasiedli: szef ministerstwa obrony USA James Mattis oraz ministrowie obrony Litwy, Łotwy, Estonii, Turcji, Czarnogóry, Mołdawii i Gruzji, a także przedstawiciele Rumunii, Kanady i Wielkiej Brytanii.

„Chciałbym podziękować za wspaniałe święto, które było naszym wspólnym świętem, bo to na Ukrainę spada dzisiaj główny ciężar obrony Europy przed barbarzyństwem, które grozi całej Europie, ale przede wszystkim flance wschodniej (NATO – PAP)” – powiedział Antoni Macierewicz na wspólnej konferencji prasowej z ministrem obrony Ukrainy Stepanem Połtorakiem.

PAP/RIRM

drukuj