A. Macierewicz: wkrótce nowe informacje ws. tragedii smoleńskiej

Podkomisja badająca przyczyny katastrofy smoleńskiej ma przedstawić wkrótce ostatnie sekundy lotu rządowego samolotu, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem. Ujawnienie nowych informacji dot. tragedii zapowiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Na antenie TVP INFO minister Macierewicz powiedział, że opinia publiczna zobaczy, jak byliśmy okłamywani przez ostatnie lata.

– Myślę, że już niedługo będą przedstawiane (…) informacje: istotna rekonstrukcja wydarzeń oparta o rewelacyjne prace, jakie teraz są kończone przez Komisję Smoleńską. One pokazują, z jednej strony, jak byliśmy nieprawdopodobnie okłamywani przez ostatnie lata, a z drugiej strony, jak rzeczywiście wyglądały ostatnie sekundy tego lotu. Zobaczymy to, a na pewno usłyszymy – zapowiedział szef obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Podkomisja, która działa przy Ministerstwie Obrony Narodowej została powołana na początku lutego tego roku. Eksperci pracują pod kierownictwem dr. Wacława Berczyńskiego. Podkomisja zapoznała się z dokumentami tzw. Komisji Millera i prokuratury.

Komisja, która została powołana przez rząd PO-PSL, ustaliła, że przyczyną katastrofy było zejście poniżej minimalnej wysokości zniżania. Z kolei ostatni raport parlamentarnego zespołu zawierał tezę, że prawdopodobną przyczyną katastrofy była seria wybuchów, m.in. na lewym skrzydle, w kadłubie i prezydenckiej salonce.

W katastrofie pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym śp. prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Polska delegacja udawała się na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl