fot. twitter.com/michaldworczyk

Rada polityczna PiS wybrała wiceprezesów partii

Rada polityczna PiS wybrała wiceprezesów partii. Zostali nimi: premier Mateusz Morawiecki, była premier Beata Szydło, europoseł Joachim Brudziński, szef MON Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz poseł Antoni Macierewicz.

Przed Prawem i Sprawiedliwościom, jak mówił Jarosław Kaczyński, prezes partii, wiele wyzwań, w tym ustabilizowanie większości w Sejmie.

– Będąc dziś u władzy mamy ogromne zadania, ogromne możliwości i ogromne szanse. Nie chodzi mi o szanse partii, ale szanse Polski – mówił wicepremier Jarosław Kaczyński.

Tą szansą jest, jak mówił, Polski Ład. Politycy będą przekonywać Polaków w bezpośrednich rozmowach  do tego programu.

– Musimy ludzi przekonać, że nikt w Polsce, po za złodziejami i aferzystami, na tym nie straci. Wszyscy zyskamy – wskazywał.

Jarosław Kaczyński nawiązał do sobotniej uchwały Kongresu PiS, która zakazuje zasiadania i zatrudniania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa współmałżonków, rodzeństwa, rodziców posłów i senatorów PiS.

– Trzeba się oczyścić, nie można dawać żadnych pretekstów, a po za tym obiektywnie to zjawisko jest bardzo szkodliwe – jeżeli budzi zainteresowanie i gniew wśród społeczeństwa – to jest słuszny gniew. Musimy to wiedzieć, musimy to rozumieć i się temu podporządkować. To my jesteśmy dla narodu, dla społeczeństwa, dla obywateli, a nie odwrotnie – podkreślał prezes PiS.

Pojawił się także apel do opozycji o walkę z nepotyzmem.

– Do tego, by ich partie podjęły to samo w spółkach samorządowych – akcentował.

Jarosław Kaczyński podkreślał także znaczenie polskiej wsi. Program dla wsi będzie wypracowywany wspólnie z formacją Pawła Kukiza.

– My zawsze byliśmy dumni z tego, że reprezentujemy polską wieś i jesteśmy w dalszym ciągu z tego dumni – mówił.

Prezes PiS z niepokojem odniósł się do zapowiedzi zaostrzenia politycznego sporu po powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki.

– Być może odwołanie się do różnego rodzaju aktów awanturnictwa i chuligaństwa. Na to musimy być przygotowani. Na to musi być przygotowane nasze państwo, bo tam gdzie łamane jest prawo – musi też być odpowiednia interwencja – wskazał Jarosław Kaczyński.

 

TV Trwam News

drukuj