fot. PAP/Darek Delmanowicz

B. Szydło: rząd rozpoczyna realizację programu Gospodarka plus

Premier Beata Szydło zapowiedziała w środę w Sanoku (Podkarpackie), że rząd rozpoczyna realizację programu Gospodarka plus. „W tej chwili jednym z priorytetów rządu jest odbudowa polskiego przemysłu” – oświadczyła premier.

„Dzisiaj tutaj w Sanoku jest dobry moment, żeby powiedzieć, że rozpoczynamy realizację programu Gospodarka plus. Już za kilka dni, za dosłownie kilkadziesiąt godzin wejdzie w życie sztandarowy program rządu Rodzina 500 plus. Teraz czas na kolejny projekt” – podkreśliła Beata Szydło na spotkaniu z mieszkańcami Sanoka.

Jak dodała, rodzina, która otrzyma wsparcie finansowe, potrzebuje pracy, godnych zarobków, poczucia bezpieczeństwa swojej przyszłości.

„To wszystko zapewni rozwój gospodarczy” – mówiła szefowa rządu.

Zaznaczyła, że w ramach programu Gospodarka plus będzie realizowany, przyjęty niedawno przez rząd, plan odpowiedzialnego rozwoju, a także program Rodzina 500 plus, program mieszkaniowy i infrastrukturalny.

Jesteśmy w stanie wszystko to zrealizować, jeśli konsekwentnie będziemy realizować, to co sobie założyliśmy. Jeżeli będziemy współpracować, tworzyć wielką biało-czerwoną drużynę, której celem jest rozwój gospodarczy Polski, bezpieczeństwo polskich rodzin i dobra przyszłość dla naszego państwa” – zadeklarowała premier.

Jak poinformowała nowy plan ma być realizowany, nie tylko w tych regionach, które obecnie są silne gospodarczo, ale obejmować ma całą Polskę.

„Chcemy żeby w ramach tego programu swoje szanse dostawały miejscowości, które są położone nieco dalej od Warszawy, byśmy sięgali do każdego zakątku Polski, by każdy region Polski miał swoją szansę” – zapowiedziała Beata Szydło.

Zdaniem premier przed rządem jest jeszcze wiele rzeczy do zrealizowania, które wymagają „determinacji, współpracy i solidnej pracy”. Zaznaczyła, że rząd nie boi się tych wyzwań; zapowiedziała, że rząd będzie konsekwentnie realizować swój program, czego najlepszym przykładem jest Autosan.

Będącą w upadłości sanocką spółkę kupiło w środę konsorcjum spółek należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Szydło wzięła udział w podpisaniu umowy kupna Autosanu.

Premier podkreśliła, że jednym z elementów programu gospodarczego rządu będzie stwarzanie polskim przedsiębiorcom jak najlepszych warunków do rozwoju.

„Przygotowujemy takie rozwiązania, żeby wychodziły naprzeciw polskim przedsiębiorcom. Żeby hasło patriotyzm gospodarczy przekładał się na konkretne działania polskiego rządu” – zapewniła Beata Szydło.

Nawiązując do kupna Autosanu przez spółki z PGZ dodała, że rząd ratuje te zakłady, które kiedyś były polską dumą. Zaznaczyła, że rząd chce też tworzyć nowe firmy, które będą ściśle współpracowały z nauką, bo „nauka to nasza przyszłość”.

„Tylko w ten sposób zapewnimy bezpieczny rozwój Polsce, zachęcimy młodych Polaków, aby tutaj budowali swoją przyszłość. Jeśli konsekwentnie pójdziemy tą drogą to zrealizujemy ten projekt. Gospodarka plus to jest przyszłość Polski” – podkreśliła premier Beata Szydło.

W spotkaniu z premier udział wzięło ponad 200 mieszkańców Sanoka.

PAP/RIRM

drukuj