Odbyła się ekshumacja kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej

Przeprowadzono ekshumację 71. ofiary katastrofy smoleńskiej. Prokuratura nie ujawnia żadnych szczegółów. Do kwietnia bieżącego roku zaplanowanych zostało jeszcze 12 ekshumacji.

Na początku 2016 r. śledztwo smoleńskie od zlikwidowanej prokuratury wojskowej przejęła Prokuratura Krajowa. Już w czerwcu 2016 r. prokuratorzy poinformowali, że konieczne jest przeprowadzenie ekshumacji 83 ofiar katastrofy. Do końca 2016 roku ekshumowano łącznie 11 osób.

Nieprawidłowości stwierdzono m.in. w trumnie świętej pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wcześniej, na przełomie 2011 i 2012 roku, ujawniono zamianę sześciu ciał.

Prokuratura nadal prowadzi śledztwo wyjaśniające okoliczności katastrofy.

Tv Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl