Prezydent obraża światowej sławy ekspertów

To kolejna próba dezawuowania pracy parlamentarnego zespołu wyjaśniającego przyczyny katastrofy smoleńskiej – powiedział wiceprzewodniczący poseł Stanisław Piotrowicz.

Jarosław Gowin, minister sprawiedliwości stwierdził w jednej ze stacji telewizyjnych, że przekonanie wielu osób o zamachu jest kwestią wiary nie racjonalnych argumentów.

Z kolei Maciej Lasek, wiceszef komisji Jerzego Millera powiedział, że katastrofa w Smoleńsku nie była skomplikowana i należy dementować hipotezy, które są oparte na wyrwanych zdaniach lub przeinaczonych faktach.

Kilka dni wcześniej prezydent Bronisław Komorowski, mówił o potrzebie walki z teoriami szalonych głów, a ekspertów zespołu parlamentarnego, nazwał „ekspertami od nie wiadomo czego”. To płytkie i jednostronne wypowiedzi – mówi poseł Stanisław Piotrowicz.

– Jeżeli dla kogoś sprawa katastrofy smoleńskiej jest jednym z najprostszych wydarzeń. Jeżeli dla pana prezydenta Bronisława Komorowskiego przyczyny katastrofy smoleńskiej są „do bólu proste” – jak to się wypowiadał – to myślę, że to świadczy o stanie umysłu tych panów o bardzo wąskich horyzontach myślowych. Nikt nigdy o żadnej katastrofie; najdrobniejszej w świecie nie wypowiadał się w takich kategoriach, jak ci dwaj panowie – pan prezydent i pan Lasek. Widać taka jest potrzeba, taka jest narracja – powiedział poseł Stanisław Piotrowicz.

Poseł Stanisław Piotrowicz dodał, że wypowiedzi wymierzone w działania parlamentarnego zespołu to kolejna próba dezawuowania jego pracy.

– Zrobiono wszystko, żeby Polaków zniechęcić w dociekaniu do prawdy, żeby każdemu, który docieka do prawdy przylepić łatkę „oszołoma”, że to są wymysły chorych głów. To są tylko słowa, które mają zdezawuować; które maja obrażać. Natomiast nie zawierają w sobie żadnej głębszej refleksji. Zespół parlamentarny jest nastawiony na ustalanie faktów, a nie na komentowanie pewnych niesprawdzonych zdarzeń. Stąd propozycja jest taka – proszę bardzo – niech eksperci zespołu Millera przystąpią do konfrontacji w ustaleniach – powiedział poseł Stanisław Piotrowicz.

Poseł Antonii Macierewicz, szef parlamentarnego zespołu wyjaśniającego tragedię smoleńską zapowiedział, że takie spotkanie ekspertów obu zespołów mogłoby się odbyć na początku przyszłego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl