fot. PAP/Radek Pietruszka

Posłowie PO i Nowoczesnej występują z polsko-izraelskiej grupy parlamentarnej

Posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej występują z polsko-izraelskiej grupy parlamentarnej. Jak argumentują, PiS „siłowo” i nieregulaminowo „przejął” tę grupę parlamentarną, odwołując z funkcji przewodniczącego Michała Szczerbę (PO) – poinformowali w czwartek politycy Platformy i Nowoczesnej.

„We wtorek wieczorem miało miejsce zdarzenie bez precedensu: siłowe, nieregulaminowe, niezgodne z regulaminem, ale przede wszystkim w sytuacji bardzo poważnego kryzysu, jaki mamy w relacjach polsko-izraelskich, przejęcie grupy bilateralnej, które odbyło się na Sali Kolumnowej, z udziałem wicemarszałek (Sejmu) Beaty Mazurek, w obecności ponad 90 parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, których (część) nawet nie była członkami tej grupy” – powiedział poseł PO Andrzej Halicki w czwartek na konferencji prasowej.

Przekonywał, że takie zdarzenie, nie może zostać zaakceptowane w ramach prac parlamentarnych. Dlatego – jak poinformował – „wszyscy posłowie opozycji wypisują się z tak przejętego siłowo zespołu, z takiego stylu prowadzenia prac”.

We wtorek wieczorem poseł PO Michał Szczerba został odwołany z funkcji przewodniczącego polsko-izraelskiej grupy parlamentarnej; nowym przewodniczącym został poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski.

PAP/RIRM

drukuj