fot. https://twitter.com/pdm_missio

„Posłani w pokoju Chrystusa” – sesja misjologiczna i czuwanie Papieskiej Unii Misyjnej na Jasnej Górze

W dniach 27-28 listopada bieżącego roku na Jasnej Górze odbędzie się sesja misjologiczna i czuwanie Papieskiej Unii Misyjnej, róż Żywego Różańca, Misyjnego Apostolstwa Chorych, referentek i referentów misyjnych oraz kleryckich kół misyjnych. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”.

Czuwanie modlitewne w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz poprzedzająca je sesja misjologiczna są okazją do pogłębiania misyjnej formacji i oddania macierzyńskiej opiece Maryi misyjnego dzieła Kościoła.

Od 32 lat z okazji wspomnienia św. Franciszka Ksawerego, patrona Papieskiej Unii Misyjnej, Papieskie Dzieła Misyjne zapraszają na sesję misjologiczną i czuwanie modlitewne na Jasnej Górze.

„Każda inicjatywa PUM jest papieska. To, co będziemy przeżywać w Częstochowie, będzie w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem” – podkreślił o. Luca Bovio IMC, sekretarz krajowy PUM.

 „W sercu Kościoła spotykamy się, aby powierzyć Maryi wszystkie nasze plany. Zapraszam do kaplicy Cudownego Obrazu, przed oblicze Pierwszej Misjonarki” – wskazał ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM.

Wydarzenie rozpocznie się Eucharystią o godz. 13.30 pod przewodnictwem ks. bp. Henryka Tomasika.

W ramach sesji misjologicznej wykład pt. „Chrystus gwarantem pokoju” o godz. 15:15 wygłosi ks. prof. dr hab. Marek Tatar z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Świadectwem pracy misyjnej na terenach ogarniętych konfliktami podzieli się o godz. 16:00 br. Jacek Pomykacz ze Zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego.

W temat duchowości bł. o. Pawła Manny wprowadzi o godz. 17:15 s. dr Monika Juszka RMI.

„Błogosławiony o. Paweł Manna mówił, że powołanie misyjne i duchowość misyjna jest dla każdego. To powołanie misyjne będzie realizować się inaczej w zależności od tego, jakie powołanie na co dzień w swoim życiu realizujemy” – podkreśliła s. dr Monika Juszka RMI.

Druga część spotkania rozpocznie się Apelem Jasnogórskim w kaplicy Matki Bożej o godzinie 21.00. Modlitwę różańcową poprowadzą studenci z Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, a świadectwem „Misjonarz wobec konfliktu” podzieli się o. Edward Węgrzyn SVD, misjonarz w Angoli.

Podczas wydarzenia do Papieskiej Unii Misyjnej zostaną przyjęci nowi członkowie. Czuwanie modlitewne zakończy Msza św. o północy pod przewodnictwem ks. bp. Szymona Stułkowskiego, biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej.

Na wydarzenie na Jasnej Górze zaproszeni są członkowie i sympatycy Papieskiej Unii Misyjnej – kapłani, klerycy z kół misyjnych, osoby konsekrowane, świeccy animatorzy misyjni, a także przedstawiciele róż Żywego Różańca i Misyjnego Apostolstwa Chorych.

missio.org.pl/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl