Pielgrzymka Parlamentarzystów na Jasną Górę

Na Jasną Górę przybyła 25. Pielgrzymka Parlamentarzystów Polskich. Spotkanie rozpoczęło się od złożenia wieńca i kwiatów przed Epitafium Smoleńskim. Następnie odbyła się konferencja, po której w Kaplicy Matki Bożej sprawowana była Msza św. Eucharystii przewodniczył ks. abp senior diecezji częstochowskiej Stanisław Nowak.

W homilii ksiądz arcybiskup mówił o posłuszeństwie prawu Bożemu. Przypomniał o odpowiedzialności.

„Wszyscy powinni się kierować prawem Boskim, przykazaniami, Dekalogiem. (…) Wszyscy, szczególnie parlamentarzyści muszą być przykładem dokładności w zachowywaniu prawa, przestrzeganiu prawa, również praw państwowych, które przecież jak są mądre, dobrze ustawione, są na przedłużeniu przykazań Boskich” – powiedział ks. arcybiskup.

Dodał, że od moralności rządzących zależy moralność obywateli. Powiedział też, że politycy są często krytykowani, ale ludzie są im też wdzięczni za obronę ich słusznych praw.

Wezwał parlamentarzystów do kierowania się sumieniem i „gorliwego analizowania Boskiego prawa po to, aby je aplikować do życia”. Zaapelował także o obronę życia.

„Życie jest święte, od Boga pochodzi. Niszczyć nie wolno za żadną cenę. Polski umniejszać ludnościowo nie wolno, ona wymiera” – przypomniał ks. arcybiskup.

Poseł Bartosz Kownacki uczestniczył w pielgrzymce po raz trzeci. Powiedział, że jest to szczególny czas modlitwy, refleksji i zawierzenia ważnych spraw Matce Bożej. Jako parlamentarzyści chcemy też prosić o pomoc w mądrym wykonywaniu powierzonych obowiązków – powiedział poseł Bartosz Kownacki.

– Jest to doroczny zwyczaj. W pielgrzymce uczestniczą parlamentarzyści, którzy mają potrzebę modlitwy przed Cudownym Obrazem i zawierzenia  swojej pracy politycznej dla dobra wspólnego. Ale modlą się także we własnych intencjach, z którymi przed Cudowny Obraz zawsze się przychodzi. Jest to dobry zwyczaj. Ja uczestniczę w tej pielgrzymce trzeci raz (odkąd jestem parlamentarzystą). Zawsze daje mi to wzmocnienie po to, żeby później móc przez cały rok funkcjonować zgodnie z zasadami, które reprezentuję i w które wierzę. Nie wyobrażam sobie kolejnego roku bez takiej pielgrzymki, bez uczestniczenia z kolegami parlamentarzystami we Mszy św. i modlitwie przed Cudownym Obrazem – powiedział poseł Bartosz Kownacki.

Z Częstochowy parlamentarzyści udali się do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie modlili się przed obrazem Matki Bożej Trybunalskiej, która dekretem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów 2 marca 2007 r. została ogłoszona patronką parlamentarzystów polskich.

RIRM/www.jasnagora.com

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl