fot. https://twitter.com/JasnaGoraNews

21. Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę

Na Jasną Górę przybyła dziś 21. Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców. W tym roku modlitewnemu spotkaniu towarzyszy hasło „Z Maryją na drogach pokoju”.

Centralnym punktem pielgrzymki jest Eucharystia w intencji kierowców, podróżujących oraz dobroczyńców Stowarzyszenia MIVA Polska.

Podczas spotkania użytkownicy pojazdów zostaną zawierzeni opiece Matki Bożej i św. Krzysztofa. Następnie na dziedzińcu i parkingach Jasnej Góry odbędzie się poświęcenie pojazdów.

Krajowy Duszpasterz Kierowców, ks. dr Marian Midura, podkreślił, że podczas pielgrzymki duchową opieką zostaną otoczeni wszyscy kierowcy. Pielgrzymi będą się również modlić o pokój dla Ukrainy i świata.

– Przybywamy z kierowcami z całej Polski na Jasną Górę, aby podziękować Matce Bożej za bezpiecznie przejechane kilometry, ale też prosić o Boże błogosławieństwo, opiekę Maryi i św. Krzysztofa w czasie naszych podróży. Modlimy się też, żeby był pokój na naszych drogach, w naszych sercach i na Ukrainie. Będą przedstawiciele z Ukrainy. Oni też będą modlić się jako kierowcy, którzy przybyli do Polski i w Polsce czują się bezpiecznie – mówił duchowny.

Pątnicy mają się także modlić w intencji polskich misjonarzy. Pielgrzymkę zakończy nabożeństwo Drogi Krzyżowej za ofiary wypadków drogowych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl