Autorstwa Rmcrodrigues96 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=49634379

Przewodniczący Episkopatu Portugalii: Polacy dają dziś przykład gościnności i solidarności

Przewodniczący Episkopatu Portugalii, ks. bp Jose Ornelas, w sobotę podziękował Polakom za przykład gościnności i solidarności z uchodźcami z Ukrainy. Na zakończenie obchodów 105. rocznicy objawień maryjnych w Fatimie wyraził też nadzieję na rychłe zakończenie wojny w tym kraju.

Ks. Biskup diecezji Leiria-Fatima nazwał postawę Polaków wzorem w niesieniu pomocy ofiarom wojny na Ukrainie.

„Niech Maryja pomaga wam w tworzeniu lepszego świata (…) sprawiedliwego, solidarnego i żyjącego w pokoju” – ks. bp Jose Ornelas podczas uroczystości zakończenia rocznicowych obchodów w sanktuarium fatimskim, w których brało udział ponad 100 tys. pielgrzymów, w tym kilkuset Polaków.

Wyraził nadzieję, że Maryja pomoże „odmienić serca odpowiedzialnych za wywołanie wojny i powstrzyma barbarzyństwa dokonywane na Ukrainie”.

Na zakończenie trwających od czwartku uroczystości w sanktuarium, podczas których modlono się o pokój na Ukrainie, ks. bp Jose Ornelas pobłogosławił figurę Matki Bożej Fatimskiej, która zostanie przekazana bazylice archikatedralnej we Lwowie.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl