fot. PAP/Tomasz Gzell

[TYLKO U NAS] Ks. D. Chmielewski SDB: Toczy się potężna wojna o wyrwanie wiary z duszy Polaka i potrzebujemy wielkiego zrywu modlitewno-pokutnego w intencji naszej Ojczyzny

Potrzebujemy wielkiego zrywu modlitewno-pokutnego w intencji naszej Ojczyzny. Wielka Nowenna za Ojczyznę jest zaproszeniem wszystkich Polaków do tego, abyśmy uczynili wielki „szturm do nieba” za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. On szczególnie pokazuje nam w różnych przełomowych wydarzeniach historii Polski, że ma niesamowitą moc wstawiennictwa u Boga – mówił ks. Dominik Chmielewski SDB, opiekun duchowy wspólnoty „Wojownicy Maryi”, w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

W poniedziałek rozpoczęła się trwająca 9 dni Wielka Nowenna za Ojczyznę za wstawiennictwem Maryi Królowej Polski oraz św. Andrzeja Boboli. Organizatorami modlitewnego przedsięwzięcia jest wspólnota „Wojownicy Maryi” z ks. Dominikiem Chmielewskim na czele.

– Jest to nowenna, która jest zaproszeniem wszystkich Polaków do tego, abyśmy uczynili wielki „szturm do nieba” za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. On szczególnie pokazuje nam w różnych przełomowych wydarzeniach historii Polski, że ma niesamowitą moc wstawiennictwa u Boga – zaznaczył gość „Aktualności Dnia”.

Modlitwa za jego wstawiennictwem przyczyniła się m.in. do zwycięstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej, czyli Cudu nad Wisłą w 1920 roku. Także dziś przychodzi taki moment, w którym w sposób szczególny warto zwrócić się do tego patrona Polski o wybłaganie Bożej pomocy.

– Wiemy, co się dzieje, wiemy, jakie przychodzą niebezpieczne sytuacje, jak to wszystko eskaluje. Potrzebujemy interwencji Bożej, bo sami sobie nie poradzimy – wskazał ks. Dominik Chmielewski SDB.

Włączyć się w Nowennę można odmawiając litanię do św. Andrzeja Boboli, kończąc ją modlitwą „Pod Twoją obronę” w intencji Ojczyzny.

– Byłoby pięknie, gdybyśmy mogli też ofiarować Eucharystię czy Komunię Świętą przez te 9 dni w intencji Ojczyzny – podkreślił salezjanin.

Rok 2021 jest szczególnie istotny z punktu widzenia kultu św. Andrzeja Boboli, bowiem 30 listopada – w ostatni dzień Nowenny – przypada 430. rocznica urodzin męczennika.

– Troszeczkę zaniedbaliśmy tego świętego przez ostatnie dziesięciolecia. On zawsze był gdzieś w cieniu – zwrócił uwagę opiekun duchowy „Wojowników Maryi”.

Święty jednak nie dawał zapomnieć o sobie. W objawieniach (których doświadczał m.in. ks. prał. Józef Niżnik), męczennik często upominał się o pamięć i kult jako patron Polski.

Taki orędownik w niebie, którego uczynienia patronem Polski domagał się sam Bóg (żaden święty nie mógłby domagać się czci bez pozwolenia i polecenia Bożego) jest nieoceniony w dzisiejszej sytuacji, w której światu grozi kolejny konflikt na globalną skalę, którego wywołanie jest w interesie tych, którzy chcą zaprowadzić tzw. Nowy Porządek Świata.

– Toczy się potężna wojna o duszę Polski, o wyrwanie wiary z duszy Polaka i potrzebujemy wielkiego zrywu modlitewno-pokutnego w intencji naszej Ojczyzny – wskazał ks. Dominik Chmielewski SDB.

Nowennę można odmawiać prywatnie lub w łączności z Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie przez internet. [zobacz więcej]

Całość rozmowy z udziałem ks. Dominika Chmielewskiego z audycji „Aktualności dnia” jest dostępna [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj