fot. PAP/Tomasz Wojtasik

Na początku sierpnia w Licheniu odbędzie się „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”. Ks. D. Chmielewski: Coraz bardziej widzimy, jak Polacy potrzebują światła prawdy

W Bazylice Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej z 6 na 7 sierpnia 2021 r. odbędzie się „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”. Potrzebujemy na nowo szturmować niebo z prośbą o łaskę błogosławieństwa dla Polski i Polaków – mówi ks. Dominik Chmielewski, który zaprasza na całonocne czuwanie.

Z 6 na 7 sierpnia 2021 r. w godzinach 21.00-6.00 wierni będą modlić się o Boże błogosławieństwo dla Polski. Miejscem całonocnego czuwania będzie bazylika w Licheniu. Ks. Dominik Chmielewski powiedział, że akcja jest odpowiedzią na obecną sytuację.

– Coraz bardziej widzimy, jak Polacy potrzebują światła prawdy. Jesteśmy w sytuacji, w której w różny sposób próbuje się nas poróżnić. „Dziel i rządź” – to diabelska zasada dotycząca kontroli ludzi. Widzimy też szerzącą się propagandę strachu, kreowaną w szczególności przez mass media. Chrześcijanie powinni być tymi, którzy egzorcyzmują lęk w każdej postaci. Jedyny lęk, jaki mamy pielęgnować w naszym sercu, to bojaźń Boża. Mamy pielęgnować w sercu lęk przed tym, by nie zranić Jezusa najmniejszym grzechem. Potrzebujemy na nowo szturmować niebo z prośbą o łaskę błogosławieństwa dla Polski i Polaków – zaznaczył duchowny.

„Noc walki o błogosławieństwo dla Polski” rozpocznie się od Apelu Jasnogórskiego. Podczas wydarzenia wierni siedmiokrotnie obejdą Bazylikę w Licheniu. Jest to nawiązanie do Jerycha.

– Chcemy w symboliczny sposób siedmiokrotnie obejść obszar bazyliki z Najświętszym Sakramentem, w Różańcu i ciszy serca. Jest to symbol obejścia granic Polski. (…) Bóg chce, abyśmy złamali każdy rodzaj lęku, kłamstwa, manipulacji, które propagandowo niszczą serca Polaków, wprowadzając zastraszenie i poczucie niewiary, a nawet formę międzyludzkiej agresji – powiedział ks. Dominik Chmielewski.

– Nie chcemy także, by doszło do szczepionkowej segregacji, bo w tej chwili ludzie zaczynają zachowywać się względem siebie nieludzko. To początek tego, co jest nam serwowane. Potrzebujemy wylania Bożego błogosławieństwa przez wielką modlitwę w jedności i miłości. Potrzebna jest modlitwa o prawdę, złamanie ducha kłamstwa i manipulacji, które pozwalają nam się na siebie napuszczać – dodał.

radiomaryja.pl

drukuj