Rok jubileuszowy 300-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

Na Jasnej Górze zostanie dziś zainaugurowany jubileuszowy rok 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Uroczystości o godz. 18.30 rozpocznie procesja Maryjna. Po niej sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

W ramach przygotowań do jubileuszu przygotowywana jest Żywa Korona Maryi.

Inicjatywa – jak mówi o. Tomasz Tlałka – polega na podjęciu konkretnego zobowiązania duchowego i wpisaniu go na odwrocie swojego zdjęcia. Należy je przysłać na Jasną Górę wraz z dołączonym oświadczeniem, które można pobrać na stronie: www. koronamaryi.pl.

– W odpowiedzi na nadesłane zdjęcia z wypisanymi na odwrocie duchowymi darami Jasna Góra podejmuje kolejny krok – wysyła do nadawcy dyplom „Żywa Korona Maryi” z wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej. Ten etap wydarzenia „Żywa Korona Maryi” nazywamy „Weź Maryję do siebie”. Pierwszy krok – „Daj się zobaczyć Maryi – przyślij zdjęcie”; drugi krok –  „Ofiaruj Maryi swój duchowy dar”; trzeci krok – „Weź Maryję do siebie”. Jak św. Jan, jak św. Józef wprowadź Ją z powrotem do swojego domu i uczyń Ją panią swojego życia – zaznacza o. Tomasz Tlałka.

Z nadesłanych zdjęć stworzona będzie później także mozaika przedstawiająca wizerunek Matki Bożej.

W przygotowaniach do jubileuszu pomoże również specjalna aplikacja na smartfony. Pobierając ją można codziennie otrzymywać Maryjną myśl.

Ikona Matki Bożej Częstochowskiej została przyozdobiona koronami papieskimi 8 września 1717 r. Korony przesłał papież Klemens XI. Była to pierwsza, poza Rzymem, koronacja obrazu Matki Bożej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl