W toruńskim Sanktuarium rozpoczęła się nowenna pompejańska o pokój

W Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II 8 września rozpoczęła się nowenna pompejańska przed Najświętszym Sakramentem. Głównym zamysłem powstałej inicjatywy jest wspólna modlitwa o pokój na świecie, w Ojczyźnie oraz w rodzinach.  O szczegółach wydarzenia w Radiu Maryja mówił o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium.

Różaniec na antenie Radia Maryja jest obecny od początku jego istnienia, odmawiane są trzy części: w godzinach porannych, po południu i wieczorem.

– Ci, którzy odmawiają z Radiem Maryja trzy części różańca to nic innego, jak nowenna pompejańska, z tym że po każdej skończonej części różańca należy odmówić jeszcze dodatkową modlitwę (…). My mówimy te trzy części razem, bo chodzi nam o mieszkańców Torunia i Bydgoszczy, aby nie musieli co godzinę do nas przyjeżdżać, ale by poświęcili te trzy godz. dla Pana – zaznaczał kustosz toruńskiego sanktuarium.

Pierwszą część różańca nowenny pompejańskiej wierni zgromadzeni w Sanktuarium odmówili o godz. 11.30. Następnie w południe o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium przewodniczył Eucharystii w nowopowstałej świątyni. O godz. 13.30 poprowadzono kolejne trzy części różańca, które zakończyły się o godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego.  Cel inicjatywy przedstawia ojciec kustosz sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

– Dzisiaj, w tym wyjątkowym dniu, kiedy Kościół przeżywa święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny rozpoczynamy w naszym Sanktuarium nowennę pompejańską przed Najświętszym Sakramentem. Codziennie przez 54 dni będziemy tutaj w naszym Sanktuarium wypraszać u Boga łaskę pokoju dla świata, bo czasy są bardzo niespokojne. Sami widzimy, co dzieje się na świecie, ale także w naszej Ojczyźnie dokonuje się wiele zła. Chcemy modlić się także – co jest bardzo ważne – o pokój w naszych rodzinach. Poprzez prośby przybywających do naszego Sanktuarium pielgrzymów widzimy ile jest niepokojów w ich rodzinach – wskazywał o. Andrzej Laskosz CSsR.

Ojciec kustosz Sanktuarium na antenie Radia Maryja przedstawił dokładny program odmawiania nowenny pompejańskiej w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

– Codziennie od dziś o godz. 11.30 mamy w sanktuarium pierwszą część różańca, potem o godz. 12.00 jest Msza św., krótka przerwa i o 13.30 w Kaplicy Adoracji rozpoczynamy kolejne trzy części różańca świętego. Po każdej z nich będzie krótka przerwa na adorowanie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie tak, by całość nowenny pompejańskiej kończyć o godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego – poinformował kapłan.

Andrzej Laskosz tłumaczył, że wierni mieszkający poza Toruniem i Bydgoszczą mogą łączyć się duchowo z uczestnikami nowenny pompejańskiej.

– Od wczoraj mamy bardzo wiele telefonów do Sanktuarium w sprawie nowenny pompejańskiej. Proszę, aby Rodzina Radia Maryja i ci, którzy do nas dzwonią łączyli się z nami duchowo. My rozpoczynamy tę inicjatywę nowenny pompejańskiej dzisiaj. Bardzo cieszę się, że w Polsce jest tyle osób, które chcą i odmawiają nowennę pompejańską – oznajmił kustosz sanktuarium.

Całość rozmowy z „Aktualności dnia” do odsłuchania [tutaj].

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl