fot. https://twitter.com/JasnaGoraNews

41. Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę

O błogosławieństwo w codziennej pracy, solidarność w niełatwym dla gospodarki czasie oraz dalekowzroczność podejmujących decyzje władz modlili się w niedzielę na Jasnej Górze uczestnicy 41. Pielgrzymki Rzemiosła Polskiego.

Pielgrzymka odbyła się w stulecie powstania katowickiej izby rzemieślniczej, która w tym roku była organizatorem spotkania na Jasnej Górze – podało biuro prasowe sanktuarium. Mszy św., która była centralnym punktem pielgrzymki przewodniczył metropolita katowicki, ks. abp Wiktor Skworc.

Duchowny zachęcał w homilii rzemieślników, by byli wciąż dla młodych pokoleń przykładem solidności i wartości ludzkiej pracy jako drogi duchowego rozwoju. Podkreślił odpowiedzialność rzemieślników i przedsiębiorców za zatrudnianych przez nich osób i ich rodzin. Zauważył, że szczególnym wyzwaniem jest także obecnie odpowiedzialność ekologiczna.

„W obliczu inflacji oraz innych zagrożeń dla pokoju gospodarczego postulujemy właściwe, to znaczy ochraniające was ustawodawstwo. Prosimy o dalekowzroczność władzy podejmującej trudne decyzje. Apelujemy o politykę prowadzoną w dialogu i transparentności procesów decyzyjnych ukierunkowaną na dobro wspólne, a jest nim na pewno umocnienie rzemiosła oraz małych i średnich przedsiębiorstw w strukturze gospodarczej naszego kraju” – apelował metropolita katowicki.

Przypominając o stuleciu powstania na Górnym Śląsku Izby Rzemieślniczej, pierwszej na tych ziemiach organizacji gospodarczej, ksiądz arcybiskup podziękował wszystkim, którzy wciąż pielęgnują etos solidnej pracy.

W Akcie Zawierzenia Rzemiosła Polskiego, odczytanym przez prezesa Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach podkreślono ogromną wagę pracy, opartej na rodzinie i gospodarności. Jak podaje Biuro Prasowe Jasnej Góry, pielgrzymka zgromadziła przedstawicieli różnych izb branżowych, m.in. stolarskiej, krawieckiej, malarskiej, fryzjerskiej, włókienniczej, cukierniczej, szewskiej i spożywczej.

PAP/TV Trwam News

drukuj