fot. https://twitter.com/JasnaGoraNews

41. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości

Na Jasną Górę przybędą dziś uczestnicy 41. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości. Modlitewne wydarzenie przebiega pod hasłem: „Posłani – Trzeźwi – Wolni”. Celem wiernych jest dziękczynienie Bogu za licznych apostołów trzeźwości, a także przebłaganie za grzechy pijaństwa w polskim narodzie.

Na konieczność rozwiązania problemu alkoholowego w naszym kraju zwrócił uwagę ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

– Problem jest ogromny. Około miliona osób w Polsce to osoby, które są uzależnione od alkoholu, ale trzy razy tyle to osoby pijące ryzykownie i szkodliwie. Mamy około dwóch milionów dzieci w rodzinach z problemem alkoholowym. Rocznie umiera 20 tysięcy Polaków z uwagi na alkohol sprzedawany legalnie. To są problemy, które dotykają tak wielu rodzin, a właściwie całego społeczeństwa. To dlatego pielgrzymka jest tak ważna, abyśmy, będąc na Jasnej Górze, wszystkie sprawy polecili Panu Bogu poprzez ręce Matki Najświętszej, która jest naszą najlepszą Matką – powiedział ks. bp Tadeusz Bronakowski.

41. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę rozpocznie się o godz. 17.00 w Auli św. Jana Pawła II.

Wierni wysłuchają m.in. prelekcji ks. prof. Pawła Bortkiewicza, bioetyka. W programie pielgrzymki znalazły się także Apel Jasnogórski a po nim Msza święta i całonocne czuwanie.

Natomiast jutro o godz. 07.30 zaplanowane są: droga krzyżowa na jasnogórskich wałach i o 09.30 Msza święta w Kaplicy Cudownego Obrazu, która zwieńczy dwudniową pielgrzymkę.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl