fot. flickr.com

Drugi dzień Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze trwa drugi dzień 36. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości. Hasłem przewodnim spotkania są słowa „Wolni w Chrystusie”. Uczestnicy pielgrzymki modlą się o wolność od nałogów, przemianę i uzdrowienie rodzin oraz wszystkich uzależnionych.

Dziś o godz. 11.00 sprawowana była uroczysta Msza św. pod przewodnictwem metropolity gnieźnieńskiego, prymasa Polski ks. abp. Wojciecha Polaka. Podczas Eucharystii zostały wręczone listy z przesłaniem kongresowym i medale pamiątkowe Diecezjalnym Duszpasterzom Trzeźwości, Zakonnym Referentom Trzeźwości.

Wczoraj oprócz wspólnej modlitwy, świadectw, występów zespołów muzyczno-wokalnych i Eucharystii odbyła się m.in. konferencja ks. dr. Marka Dziewieckiego pt. „Jak kochać osoby uzależnione, by odzyskały wolność?”.

– To pielgrzymka dla ludzi, którzy chcą wygrać życie, którzy chcą kochać i być kochanymi, którzy chcą pomagać tym, którzy może na razie nie umieją, bo wpadli w uzależnienia. Nie ma sytuacji bez wyjścia. Zawsze możemy coraz mądrzej kochać i być coraz bardziej kochanymi. Bóg pomaga. Jego matka Maryja pomoże, ale dajmy szansę Bogu, Maryi i sobie – wskazał ks. dr Dziewiecki.

Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości stanowi modlitewną część Narodowego Kongresu Trzeźwości. Studyjna jego część będzie miała miejsce w dniach 21-23 września br. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zwieńczeniem Narodowego Kongresu Trzeźwości będą uroczyste liturgie w polskich kościołach, które zaplanowano na 24 września.

TV Trwam News/RIRM

drukuj