Pielgrzymka Parlamentarzystów na Jasną Górę

Polscy parlamentarzyści już po raz 28. pielgrzymowali do tronu Matki Bożej Jasnogórskiej. W kaplicy Cudownego Obrazu sprawowana była Msza św., której przewodniczył ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Stajemy obecnie wobec wielorakiego sprzeciwu względem Chrystusa – wskazywał podczas homilii ksiądz arcybiskup. On jednak – jak mówił do zgromadzonych w Kaplicy parlamentarzystów – w dziele zbawienia może przyjść z pomocą tym, którzy są poddani próbom.

Uchwyćmy się tych słów! Nie jesteśmy sami w każdej próbie! Bóg jest z nami, ale wymaga wysiłku i współpracy. Nie może nas zbawić bez nas. Zatrzymajmy się, więc na chwilę przed owymi próbami, które przeżywamy, a które Jan Paweł II ośmielił się nazwać gaszeniem światła nadziei we współczesnym świecie. W adhortacji o Kościele w Europie uczył nas, że wszelka antropologia, a więc nauka o godności człowieka, bez odniesienia do Boga jest niszczącym kłamstwem. Wówczas każdy człowiek jest dla siebie prawem i normą, co prowadzi do samo pogardy, agresji i samo unicestwienia –  mówił ks. abp Wacław Depo.

Przed Eucharystią parlamentarzyści przekazali akt uchwały ustanawiającej rok 2017 Rokiem Jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

Przed tron Królowej Polski politycy przyjeżdżają, co roku. To czas szczególnej modlitwy, refleksji i zawierzenia ważnych dla Polski spraw Maryi.

Z Częstochowy parlamentarzyści tradycyjnie udają się do Piotrkowa Trybunalskiego. Tam modlą się przed obrazem Matki Bożej Trybunalskiej, która w 2007 r. została ogłoszona patronką parlamentarzystów polskich.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl