Min. Kowalczyk o „Mieszkaniu Plus”: gruntów jest bardzo dużo

Rząd przygotowuje wykaz gruntów, na których będą mogły stanąć budynki w ramach programu Mieszkanie Plus. Do tej pory w całej Polsce zinwentaryzowano już ok 8 tys. hektarów – zaznaczył na antenie TV Trwam Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Minister Kowalczyk podkreślił, że miejsca pod budowę jest więcej.

– Gruntów jest bardzo dużo, nawet takich w dużych miastach. Są to grunty Agencji Nieruchomości Rolnych. W Warszawie też są duże obszary gruntów. Jest robiony wykaz, choć nie jest jeszcze uzupełniony do końca gruntami, które są w tej chwili w zarządzie Agencji Mienia Wojskowego. Wymaga to uzupełnienia; to są tysiące hektarów. 8 tys. ha gruntów już zostało zinwentaryzowanych, może być na nich prowadzone budownictwo mieszkaniowe. Będzie też możliwe włączenie do tego możliwe włączenie gmin ze swoimi gruntami do tego programu mieszkaniowego. Tak więc tych gruntów jest naprawdę dużo – wskazał Henryk Kowalczyk.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów liczy na to, że gminy chętnie włączą się w rządowy program budowy mieszkań. Wcześniej minister mówił, że jeszcze w  tym miesiącu powinny zostać opublikowane założenia stosownych projektów ustaw, a po wakacjach projekty ustaw muszą być gotowe.

Założenia programu Mieszkanie Plus rząd przedstawił na początku czerwca. Filarami programu mają być: wsparcie budownictwa społecznego, tanie mieszkania na wynajem na państwowych gruntach oraz indywidualne konta dla oszczędzających na własne lokum.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl