fot. pixabay.com

Prawie 30 tys. nowych zakażeń koronawirusem; rząd ma ogłosić nowe restrykcje

Blisko 30 tysięcy nowych zakażeń to środowy bilans epidemii. Najpóźniej w czwartek rząd ma ogłosić nowe restrykcje na okres przed i po Świętach Wielkanocnych.

Szpital tymczasowy w Pyrzowicach na Górnym Śląsku pierwszych pacjentów przyjmie już za kilka dni. Łącznie w całej Polsce powstało 27 takich szpitali.

– W każdym województwie służą one ratowaniu zdrowia i życia. W całej Polsce mamy dzisiaj zajętych już 75 proc. wszystkich łóżek COVID-owych i łóżek z respiratorami – poinformował premier Mateusz Morawiecki. 

Liczba zakażonych stale rośnie. W środę odnotowano najwięcej przypadków od początku pandemii – blisko 30 tysięcy. Zmarło 575 osób.

– Musimy zdusić trzecią falę, dlatego w najbliższym czasie będziemy wdrażać kolejne obostrzenia, które będą obowiązywały tydzień przed i tydzień po świętach – powiedział szef rządu.

W walce z koronawirusem mają pomóc szczepienia.

– W najbliższych czterech tygodniach do Polski przyjdzie 7 mln dawek. To dobra wiadomość. (…) Wystarczy popatrzeć, co dzieje się w grupach zaszczepionych. Grupa medyczna – tutaj mamy zdecydowany spadek zakażeń i bardzo ciężkich lub ciężkich przypadków. To jest najlepsze świadectwo, że szczepionka działa – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

W środę wystartowały szczepienia służb mundurowych.

TV Trwam News

drukuj