fot. PAP/Radek Pietruszka

B. Szydło: program 500+ będzie uruchomiony najpóźniej w kwietniu

Program 500+ będzie uruchomiony najpóźniej w kwietniu – zadeklarowała premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej po wtorkowym posiedzeniu rządu, przedstawiając harmonogram prac nad projektem dodatków na dzieci.

Jak powiedziała, „mapa drogowa programu 500+”, czyli harmonogram prac nad projektem ustawy, został we wtorek przyjęty przez Radę Ministrów.

„Drugie posiedzenie Rady Ministrów – przyjęty jest program Rodzina 500+; został skierowany do uzgodnień międzyresortowych. Dajemy sobie na te uzgodnienia 20 dni. 21 grudnia mija formalny termin uzgodnień międzyresortowych i wówczas kierujemy projekt do konsultacji w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego i do konsultacji społecznych” – mówiła Beata Szydło.

Jak podkreśliła, rząd chce, by program był bardzo szeroko konsultowany.

„Czekamy na każdy głos, każdą opinię w tej sprawie” – zadeklarowała.

Według Beaty Szydło konsultacje społeczne zakończą się 21 stycznia.

„28 stycznia projekt zostanie przyjęty przez Komitet Stały Rady Ministrów. Do 2 lutego przyjmujemy ustawę przez Radę Ministrów i projekt ustawy kierowany jest do prac parlamentarnych. I od 9 lutego zakładamy, że będą trwały prace w parlamencie – około 4 tygodni” – opisywała Beata Szydło.

Jak powiedziała, po podpisaniu przez prezydenta ustawy, „najpóźniej w kwietniu” program zostanie uruchomiony i zacznie się zbieranie aplikacji i wypłata środków.

„Chcemy, żeby to był program dobry, żeby był skuteczny, żeby był wykorzystywany z korzyścią dla polskich rodzin. I mamy nadzieję, że nie tylko będzie wspierał rodziny, ale że więcej dzieci w Polsce będzie się rodziło” – powiedziała premier.

PAP/RIRM

drukuj