Polska poniesie koszty utrzymania imigrantów z Syrii?

Niewykluczone, że Polska dołoży się do przyjęcia uchodźców z Syrii i Erytrei. Rząd zapewnia, że koszty pobytu 2 tys. uchodźców pokryje UE. Ma na to przeznaczyć ok. 16 tys. euro na jednego uchodźcę. Może się jednak okazać że środki, które trzeba będzie przeznaczyć na ten cel, będą wyższe niż wsparcie z Europy.

Jak informuje jeden z dzienników – wiele zależy chociażby od tego, czy uchodźcy pomieszczą się w jedenastu przeznaczonych dla nich ośrodkach.

Decyzja o przyjęciu uchodźców z Afryki od początku budzi wątpliwości PiS-u.

– Na to rząd polski ma wyasygnować pieniądze i to duże pieniądze, bo to będzie sporo kosztować. Cały czas – od ośmiu lat – rząd powtarza nam, że nie stać nas na to, żeby ściągnąć naszych rodaków mieszkających na Wschodzie, którzy zostali poszkodowani wskutek zawirowań wojennych i powojennych w Rosji, Kazachstanie, Turkmenistanie czy nawet blisko – na Ukrainie. Uważamy, że przede wszystkim powinniśmy rozwiązać problem naszych współrodaków mieszkających w bardzo trudnych warunkach w byłych posowieckich krajach. To powinno być priorytetem, a nie Syryjczycy – podkreśla poseł Michał Jach.

Tymczasem największy opiniotwórczy dziennik niemiecki „Sueddeutsche Zeitung” krytykuje dziś decyzje Polski i kilku innych krajów UE w sprawie uchodźców. Dziennik wytyka, że kraje te zadeklarowały gotowość do przyjęcia mniejszej liczby uchodźców z Włoch i Grecji niż zaproponowała w maju Komisja Europejska.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl