fot. PAP/Tomasz Gzell

B. Szydło: Grzegorz Schetyna chyba zapomniał, jaka jest rola posła

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna zapomniał chyba, jaka jest rola polityka, który otrzymuje mandat od wyborców – powiedziała premier Beata Szydło. Szefowa polskiego rządu w ten sposób odniosła się do słów szefa Platformy Obywatelskiej, który chce postawienia przed Trybunałem Stanu prezydenta RP Andrzeja Dudę.

W ocenie Schetyny, prezydent podpisał nielegalnie przyjęty budżet na 2017 r. – dodała premier.

Naszą rolą jest zajmowanie się sprawami Polaków i dbanie o Ojczyznę. Ci, którzy sieją zamęt, mają złe intencje. Wszystkie działania, które były podejmowane w ostatnich tygodniach przez polityków Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, w tym przewodniczącego PO Grzegorza Schetynę, niestety nie były działaniami konstruktywnymi. Nie po to wybierają nas Polacy. Wybierają nas natomiast po to, abyśmy pracowali i rozwiązywali ich problemy. Ja to tak postrzegam. Budżet państwa został przyjęty zgodnie z prawem i jest budżetem legalnym – powiedziała Beata Szydło.

Wcześniej poseł Beata Mazurek, rzecznik PiS-u, zwróciła się do polityków PO, aby nie eskalowali konfliktów.

– Ciąg dalszy kabaretu trwa. Apelowałabym do Grzegorza Schetyny i polityków Platformy Obywatelskiej, by już nie eskalowali kolejnych konfliktów. Czas na rozmowy na temat budżetu był. Czas na rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim, o którą to rozmowę wnioskował Grzegorz Schetyna, był. Z zaproszenia nie skorzystał. Rozumiem, że musi walczyć o przywództwo nie tylko w opozycji, ale i w Platformie Obywatelskiej, ale niech nie robi tego kosztem Polaków, bo Polacy na to nie zasługują – mówiła Beata Mazurek.

Głosowanie nad budżetem w Sejmie odbyło się w Sali Kolumnowej. Marszałek niższej izby parlamentu był zmuszony przenieść głosowania ze względu na okupację sali plenarnej przez posłów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Cześć opozycji twierdzi, że podczas głosowania nie było kworum. Wielokrotnie zaprzeczał temu marszałek Marek Kuchciński. Kancelaria Sejmu upubliczniła także nagrania z Sali Kolumnowej przedstawiające głosujących polityków.

Protest opozycji zakończył się w ubiegłym tygodniu.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj