fot. PAP/Jacek Turczyk

Trwa wizyta premier Beaty Szydło w USA

Premier Beata Szydło rozpoczęła wizytę w Stanach Zjednoczonych. W trakcie trzydniowej podróży weźmie udział w uroczystości podpisania paryskiego porozumienia klimatycznego.

Swój pobyt za oceanem polska premier rozpoczęła od złożenia kwiatów pod pomnikiem ofiar zamachu na World Trade Center w Nowym Yorku. Następnie szefowa polskiego rządu odwiedziła gmach nowojorskiej giełdy i uczestniczyła w otwarciu sesji.

W rozmowie z polskimi dziennikarzami, w tym m.in. z telewizją publiczną, premier zaznaczyła, że polska delegacja w USA zachęca do inwestowania w naszym kraju.

– Mówimy o klimacie, który jest w tej chwili w Polsce do inwestowania, mówimy o planie rozwoju, który realizuje polski rząd. Zależy nam na tym, żeby gospodarka rozwijała się w Polsce jeszcze szybciej. Poszukujemy inwestorów, którzy będą budowali w Polsce nowe firmy, którzy będą budowali w Polsce firmy oparte o nowoczesną technologię. Jesteśmy otwarci na rozwój – powiedziała premier Beata Szydło.

Jeszcze dziś premier spotka się z przedstawicielami polonijnych mediów.

Z kolei jutro Beata Szydło w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych weźmie udział w uroczystości podpisania paryskiego porozumienia klimatycznego.

W sobotę premier odwiedzi Doylestown, miasto w stanie Pensylwania, znane między innymi ze względu na ważny ośrodek polonijny w Stanach Zjednoczonych – Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, nazywane Amerykańską Częstochową.

RIRM

drukuj