B. Szydło: W Puszczy Białowieskiej prowadzone są działania zabezpieczające

W Puszczy Białowieskiej  prowadzone są działania zabezpieczające i takie wyjaśnienia zostały złożone przez stronę polską w czasie rozprawy przed Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu – powiedziała premier Beata Szydło.

Podczas konferencji po posiedzeniu rządu premier była pytana o wypowiedź szefa delegacji PE Alojza Peterle, który powiedział, że  – po rozmowach z przedstawicielami rządu polskiego i dyrekcji Lasów Państwowych – delegacja „zrozumiała”, że strona polska jest „gotowa dostosować się do rozwiązań przejściowych i wstrzymać wycinkę Puszczy”.

28 lipca br. Europejski Trybunał Sprawiedliwości nakazał Polsce wstrzymać wycinkę Puszczy do czasu rozstrzygnięcia sprawy.

„To nie rząd podejmuje decyzje o tym, jakie działania trzeba podejmować w Puszczy Białowieskiej, ale ci, którzy zajmują się gospodarowaniem i opieką nad Puszczą Białowieską” – powiedziała premier.

Podkreśliła jednocześnie, że wszystkie działania, które dotąd były tam prowadzone, jak i te, które prowadzone są „cały czas”, to kwestia „zabezpieczenia i ratowania tego unikatowego kompleksu”.

Beata Szydło dodała, że działania te mają też na celu „uchronienie przed ewentualnymi niebezpieczeństwami tych, którzy mają prawo przychodzić do Puszczy”.

„Takie działania zabezpieczające są prowadzone” – dodała Beata Szydło.

PAP/RIRM

drukuj