fot. PAP/Paweł Supernak

B. Szydło: Politycy Koalicji Europejskiej z dnia na dzień zmieniają zdanie; nie dbają o interes Polaków

Politycy Koalicji Europejskiej są niewiarygodni, z dnia na dzień zmieniają zdanie, nie dbają o interes Polaków – oceniła wicepremier Beata Szydło. Polityk PiS podczas konferencji powiedziała, że liderzy opozycji raz mówią, że będą kontynuować programy społeczne PiS, a potem nazywają je „ochłapem” i zapowiadają zmiany. Chodzi m.in. o tzw. trzynastą emeryturę.

Do braku wiarygodności dochodzi jeszcze – jak wskazała wicepremier Beata Szydło – buta i arogancja polityków Koalicji Europejskiej.

O ochłapie wyborczym, o ochłapie w postaci 880 zł może oczywiście mówić lider Koalicji Europejskiej. Przykre, że mówi to też były premier, który powinien wykazywać się wrażliwością społeczną i powinien rozumieć realia, w jakich żyją Polacy, który obecnie zarabia dziesiątki tysięcy złotych miesięcznie. Dla emeryta, który pobiera 1100 zł najniższej emerytury, 880 zł tzw. trzynastej emerytury czy renty będzie miało znaczenie fundamentalne. Taka jest właśnie prawda o Koalicji Europejskiej, o politykach, którzy kłamią, zmieniają zdanie, którzy w kampaniach wyborczych opowiadają co innego, a potem, kiedy rządzą, robią co innego – zaznaczyła wicepremier.

Kolejnym przykładem na brak wiarygodności Koalicji Europejskiej – jak dodała Beata Szydło – jest wczorajsze głosowanie w PE ws. ACTA 2.

PO swoimi głosami wsparła ten zamach na wolność słowa w internecie – mówiła wicepremier.

Przypomniała, że wcześniej politycy Platformy zapewniali, że nie zgodzą się na tę złą dyrektywę, która wprowadza cenzurę.

We wtorek większość PO w PE zagłosowała za kontrowersyjnymi przepisami.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl