Sejmowa komisja negatywnie o wniosku o wotum nieufności wobec B. Szydło

Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny negatywnie zaopiniowała w poniedziałek wniosek o wotum nieufności wobec wicepremier, szefowej Komitetu Społecznego Beaty Szydło.

Za negatywnym zaopiniowaniem wniosku złożonego przez posłów Platformy Obywatelskiej było 20 posłów, 10 przeciw, 1 wstrzymał się od głosu. Według polityków PO wicepremier i szefowa Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska ponoszą „polityczną odpowiedzialność” za zawieszony protest opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie.

Beata Szydło oceniła przed głosowaniem, że wniosek o wotum nieufności wobec niej jest mało merytoryczny.

„Myślę, że polityka społeczna, a szczególnie sytuacja osób niepełnosprawnych, zasługuje na to, że nawet jeśli stawia się wniosek wobec przedstawicieli rządu, to byłoby dobrze, gdyby to był rzetelny wniosek” – powiedziała.

„Hipokryzją polityczną jest wykorzystywanie sytuacji osób, które są w najtrudniejszej sytuacji, tych najsłabszych, osób niepełnosprawnych, do gierek politycznych. Tak ten wniosek odczytuję” – dodała wicepremier.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl