Burzliwa debata o „związkach partnerskich”

W Sejmie odbyła się burzliwa debata nad projektami ustaw o tzw. związkach partnerskich autorstwa PO, SLD i Ruchu Palikota. Wszystkie dają możliwość zawarcia związku tzw. parom hetero i homoseksualnym.

Projektów jest w sumie pięć: dwa o związkach partnerskich, dwa to przepisy wprowadzające, jeden „o umowie związku partnerskiego”. Kluby Prawo i Sprawiedliwość oraz Solidarna Polska złożyły wnioski o odrzucenie projektów w pierwszym czytaniu.

Poseł Krystyna Pawłowicz z PiS akcentowała, że za dążeniem do legalizacji związków partnerskich stoi chęć uzyskania przywilejów bez obowiązków.

– Legalizacja związków homoseksualnych jest sprzecza z prawem. Promowanie jest zakazane, a proponowane związki mają cel czysto hedonistyczny, autodestrukcyjny dla człowieka i członków jego rodziny. Mają zapewnić na koszt społeczeństwa i budżetu państwa, ale nie w interesie społecznym wygodne, łatwe praktykowanie  egoistycznych, nieuporządkowanych uprawnień. Zjawisko związków jednopłciowych jest sprzeczne z naturą, projekty są sprzeczne z Konstytucją, zmierzają do jej obejścia, są szkodliwe, niesprawiedliwe, naruszają zasadę równości i prawo do intymności. Są ekshibicjonistyczne, pozwalają obnosić w przestrzeni publicznej skłonności seksualne czym naruszają poczucie estetyki i molarności większości Polaków –  powiedziała pos. Krystyna Pawłowicz.

Poseł dodała, że zajmowanie się przez Sejm projektami ustaw obyczajowych w sytuacji kryzysu ma na celu odwrócenie uwagi społeczeństwa od spraw ważnych.

Poseł Tadeusz Woźniak z Solidarnej Polski również wskazał na niekonstytucyjność projektów ustaw o tzw. związkach partnerskich.

– Nie wyrazimy zgody na nadawanie przywilejów innym związkom niż małżeństwu gdyż według nas byłoby to niezgodne z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej oraz z wyznawanym przez nas światopoglądem, a co za tym idzie nie tylko świadomym przestrzeganiem prawa państwowego, ale i określonych norm moralnych. Wyrażam ubolewanie, że PO, Ruch Palikota i SLD wywołał dyskusje mające przynieść im określone pożytki polityczne nie patrząc na to, że traktują przedmiotowo tę grupę naszych rodaków, w której rozbudzono nadzieję na nieuzasadnione przywileje. Projekty przedstawione przez PO i Ruchu Palikota i SLD uważamy za szkodliwe. W żadnym wypadku nie możemy ich zaakceptować co do meritum –  powiedział poseł pos. Tadeusz Woźniak.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl