B. Mazurek: Premier zaproponowała niewielkie zmiany w rządzie

Zmiany personalne w rządzie, które zaproponowała premier Beata Szydło, są niewielkie – powiedziała w środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Jak dodała, rekonstrukcja rządu, która może przesunąć się w czasie, obejmie też zmiany instytucjonalne.

Beata Mazurek podkreśliła na briefingu prasowym w Sejmie, że na środowym spotkaniu kierownictwa obozu rządzącego, zostanie omówiona rekonstrukcja rządu, która – jak wskazała – „obejmie zmiany instytucjonalne i w niewielkim stopniu zmiany personalne”.

„Dzisiaj poza premier nikt nie jest w stanie powiedzieć w jakim kierunku przebiegnie reorganizacja – co zostanie połączone, ewentualnie, jakie będą zmiany personalne” – powiedziała Beata Mazurek.

„Wiem, że zmiany personalne, które zaproponowała premier, są w niewielkim zakresie” – oświadczyła rzeczniczka PiS.

Beata Mazurek dodała również, że ponieważ zmiany strukturalne i personalne, muszą być przeprowadzone jednocześnie, rekonstrukcja może „przesunąć się w czasie”.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował PAP, że w poniedziałek premier Beata Szydło przedstawiła szefowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu plan rekonstrukcji rządu, która będzie miała charakter strukturalny. Jak dodał, zaproponowane zmiany są obecnie konsultowane. Podkreślił, że „zmiany personalne w składzie Rady Ministrów będą wynikiem zaproponowanych zmian strukturalnych”.

PAP/RIRM

drukuj