Premier Szydło: 1,5 mln zł na odbudowę i wsparcie szpitali w Syrii

Podpisałam zarządzenie o przekazaniu 1,5 mln zł z rezerwy na odbudowę i wsparcie szpitali w Syrii – poinformowała w środę premier Beata Szydło. Jak dodała, w 2016 r. Polska przeznaczyła 46 mln zł na pomoc poszkodowanym w wyniku konfliktu na Bliskim Wschodzie.

„Podjęłam decyzję o tym, żeby przeznaczyć 1,5 mln zł; dzisiaj podpisałam takie zarządzenie – z rezerwy – które przeznaczamy na pomoc humanitarną, na odbudowę i wsparcie szpitali, w których będą mogły być leczone ofiary wojny w Syrii” – powiedziała premier na konferencji prasowej.

„Od początku działania rządu Prawa i Sprawiedliwości dostrzegamy konieczność pomocy humanitarnej dla ofiar konfliktu na Bliskim Wschodzie. Rząd angażuje się w tę pomoc bardzo aktywnie” – dodała.

Premier poinformowała, że w 2016 r. Polska przeznaczyła 46 mln zł na pomoc osobom poszkodowanym w wyniku tego konfliktu.

„Aktywnie włączamy się w świadczenie pomocy i wsparcie inicjatyw humanitarnych w Syrii czy w krajach ościennych takich jak Liban, gdzie jest realizowana realna pomoc” – powiedziała szefowa rządu i dodała, że chce zapewnić, iż polski rząd „będzie kontynuował te działania.”

Premier zaznaczyła, że w tym roku rząd ma zabezpieczone jeszcze większe środki na realizację tego typu pomocy.

PAP/RIRM

drukuj