fot. PAP/EPA

Barack Obama wyraził poparcie dla Hillary Clinton

Trwa wyścig do prezydenckiego fotela w Stanach Zjednoczonych. Wczoraj Barack Obama udzielił poparcia dla Hillary Clinton na wiecu wyborczym w Karolinie Północnej. Ma ono zjednoczyć partię Demokratów.

Hillary Clinton ma poglądy zbliżone do poglądów obecnego prezydenta Baraka Obamy. Przez całą swoją polityczną karierę Clinton domagała się zabijania dzieci poczętych bez ograniczeń. Jest propagatorką tej zbrodni w skali światowej i jako środka nacisku używała przy tym amerykańskiej dyplomacji, której była szefową. Jest także zwolenniczką dewiacyjnych związków homoseksualnych. W kampanii zapowiedziała dla nich szereg przywilejów.

Wczoraj Clinton otrzymała zdecydowane poparcie od Baracka Obamy.

– Nigdy nie było żadnego mężczyzny ani żadnej kobiety bardziej obiecującej dla tego urzędu niż Hillary Clinton – stwierdził prezydent Barack Obama.

Nigdy bowiem w historii Ameryki nie zdarzyło się, aby urzędujący prezydent wyraził tak silne poparcie dla kandydata.

Jestem dzisiaj tutaj,  ponieważ wierzę w Hillary Clinton. Chcę,  żebyście oddali na nią głosy w wyborach na następnego prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki – powiedział Barack Obama.

Barack Obama krytykował wczoraj kontrkandydata Clinton, Donalda Trumpa. Zarzucił mu lekkomyślność i ignorancję. Przedstawił go jako typowego rzecznika wielkiego biznesu. Przypomniał również, że opowiada się on za zniesieniem płacy minimalnej i obniżeniem podatków dla najzamożniejszych Amerykanów. Wcześniej na wiecu wystąpiła Hillary Clinton, która zapowiedziała, że jej prezydentura będzie kontynuacją kadencji Baracka Obamy w Białym Domu. Wybory prezydenckie w USA odbędą się 8 listopada.


PAP/RIRM

drukuj