fot. PAP/Paweł Supernak

Min. K. Szczerski: Rozmowa prezydenta z sekretarzem stanu USA poświęcona w całości sytuacji na Białorusi

Rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy z sekretarzem stanu USA Mikiem Pompeo poświęcona była w całości sytuacji na Białorusi; Polska i USA wspierają suwerenną, niepodległą Białoruś i wzywają do wejścia na drogę do politycznego rozwiązania – przekazał szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

„Rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy z sekretarzem stanu USA Mikiem Pompeo poświęcona była w całości sytuacji na Białorusi; politycy rozmawiali o możliwych scenariuszach wydarzeń; Polska i USA wspierają suwerenną i niepodległą Białoruś i wzywają do wejścia na drogę do politycznego rozwiązania obecnej sytuacji po zaprzestaniu przemocy wobec społeczeństwa i zwolnienia więźniów” – poinformował Krzysztof Szczerski.

W sobotę prezydent Andrzej Duda przyjął w Pałacu Prezydenckim sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo. Wcześniej w obecności prezydenta amerykański sekretarz stanu oraz szef MON Mariusz Błaszczak podpisali umowę o współpracy wojskowej(Enhanced Defence Cooperation Agreement, EDCA).

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl