Program Kozłowskiej-Rajewicz narzuca gender?

Dziś rząd zajmie się tzw. krajowym programem ws. równego traktowania. Program został przygotowany w biurze Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz. Ma on obejmować lata 2013-2016.

„Jest to ustawowe narzucanie polskiemu społeczeństwu ideologii gender” – oceniła Ewa Kowalewska, dyr. Human Life International Europa. Tzw. polityka równościowa, zapisana w programie, dąży do ustawowego wprowadzania szkodliwej dla tradycyjnej rodziny i społeczeństwa ideologii gender – alarmują eksperci. W programie zapisano rozwiązania, które są ukłonem w stronę środowisk homoseksualnych.

Przeciwko wprowadzaniu programu opowiadały się organizacje pro-life i przedstawiciele władz kościelnych, a także środowiska nauczycieli. Program ma wprowadzić do szkół edukację seksualną i tzw. edukację równościową, które zmienią „relacje społeczne w Polsce według ideologii gender” – alarmuje Ewa Kowalewska.

– Ustawowe narzucanie społeczeństwu polskiemu ideologii genderowej, która opiera się na względnym traktowaniu płci zależnej od zachowań społecznych jest bardzo groźna przede wszystkim dla naszych rodzin, jak również stwarza zagrożenie dla tych wszystkich obywateli, którzy będąc chrześcijanami – katolikami są aktywni, ponieważ zgodnie z ich sumieniem nie będą robić bardzo wielu rzeczy, jeżeli prawo będzie stanowiło i narzucało równe traktowanie „par jednopłciowych, małżeństw, powierzania im dzieci”. Dotyczy to każdego i każdej rodziny i jest to bardzo poważny problem, o którym w tej chwili coraz więcej w Polsce się mówi.

Są granice narzucania przez rząd rozwiązań, które mają tragiczne skutki dla społeczeństwa. Konstytucja RP gwarantuje m.in. ochronę rodzin, dzieci i podstawowych wartości.

– Sprawa gender dotyczy każdego z nas, ponieważ dotyczy naszych dzieci. Konstytucja w Polsce daje nam prawo do wychowywania dzieci zgodnie z naszymi przekonaniami. Chroni małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Ta ustawa „równościowa” i propozycje pani Rajewicz idą w kierunku właśnie naruszania tego i przygotowują do ratyfikacji konwencji nt. zapobiegania przemocy wobec kobiet. Jesteśmy przeciwko przemocy. Ta konwencja mówi o gender, o innym traktowaniu płciowości, dlatego jest to dla naszych rodzin bardzo niebezpieczna. To są różne działania również w szkołach przedszkolach, u pełnomocnika… – zaznaczyła Ewa Kowalewska dyr. Human Life International Europa.

 

RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl