Niedzielna Eucharystia darem dla rodziny

Uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii to zabezpieczenie polityki rodziny, ale też najprostsza manifestacja wiary. – powiedział w homilii na Jasnej Górze ks. bp Stanisław Stefanek, pasterz kościoła Łomżyńskiego.

Przed tronem Królowej Polski zakończyła się w niedzielę dwudniowa Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Pielgrzymce tradycyjnie towarzyszyło hasło: „Polska odnawia małżeńskie śluby”.

Centralnym punktem spotkania była Eucharystia z zawierzeniem rodzin której przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. bp Stanisław Stefanek.

W homilii ks. bp Stefanek powiedział, że odnawiane śluby dotykają najbardziej czułego momentu jakim jest miłość rodzinna, małżeńska i rodzicielska. Ks. bp wskazał też na niebezpieczny trend jakim jest coraz mniejsza liczba urodzeń w naszym kraju. Potrzebne jest, jak dodał Pasterz łomżyński, upomnienie się o Boga w życiu publicznym oraz konsekracja miłości małżeńskiej. Najprostszym tego wyrazem jest udział w niedzielnej Eucharystii. Niedzielna Msza św. to jest dopiero polityka. To jest dopiero budowanie Europy. To jest dopiero właściwe zabezpieczenie szczęścia rodziny. – akcentował ks bp Stefanek.

– Niedzielna Msza święta, to jest dopiero polityka. To jest budowanie Europy i zabezpieczenie szczęścia rodziny, bardzo prosto. Gdy złączymy wszystkich, którzy wyszli w niedzielę, poszli uwielbić Boga, ofiarować Mu swoje życie. Poszli zgłosić miłość wzajemną, gdy tak wejdziemy w nasze społeczeństwo, to wtedy odnowienie naszej przysięgi małżeńskiej, będzie równocześnie wielkim aktem polityki międzynarodowej. – zaznaczał ks. bp Stefanek.

Trzeba też upominać się o uczciwość w przyjęciu naszych publicznych wystąpień  podkreślał ks. bp.

– W najbliższą sobotę 29 września będziemy upominać się o wolność słowa i mediów. O wolność i obecność Boga w życiu  publicznym, ale ktoś od razu zawęży tą naszą intencję. Powie, że to jest manifestacja jakiegoś imperium jednego zakonnika z Torunia, albo jakiegoś prezesa, który chce być premierem. Jest naszą najświętszą powinnością i przywilejem, by publicznie upomnieć się o Boga w swoim życiu i w życiu Narodu.– akcentował ks. bp Stanisław Stefanek.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl