Jasna Góra: Dziś początek dwudniowej 40. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości

Dziś rozpocznie się dwudniowa Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę. Modlitewne spotkanie odbędzie się pod hasłem „Eucharystia uzdrawia i wyzwala”.  

Wierni już po raz czterdziesty zawierzą Jasnogórskiej Pani sprawę wolności wewnętrznej Polaków. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 15.00 modlitwą na Wałach Jasnogórskich i świadectwami. Następnie zaplanowano konferencję. O godz. 18.00 sprawowana będzie Eucharystia. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości.

Polacy z roku na rok spożywają coraz więcej alkoholu. Prowadzi to do wielu tragedii. Chcemy być narodem wolnym, ale by się to stało, potrzeba ogromnej pracy – podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości.

Ks. bp Tadeusz Bronakowski zwrócił uwagę, że problem jest poważny, a potwierdzają go statystyki.

– Mamy około miliona osób uzależnionych od alkoholu oraz 3 mln pijących ryzykownie i szkodliwie. Wiemy, że ponad milion dzieci żyje w rodzinach z problemem alkoholowym. To są problemy, które dotykają większości naszego społeczeństwa. Te problemy są związane z różnego rodzaju zniewoleniami. Dlatego już po raz czterdziesty spotykamy się na Jasnej Górze, aby prosić Matkę Najświętszą o pomoc w tej ważnej i trudnej sprawie – powiedział ksiądz biskup.

Pierwszy dzień pielgrzymki zakończy Apel Jasnogórski i czuwanie modlitewne. Jutro rano na Wałach Jasnogórskich przejdzie Droga Krzyżowa. Pielgrzymkę zakończy Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu.

RIRM

drukuj