fot. fb Kaszubska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

41. Kaszubska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę już w drodze

Z Helu wyruszyła dziś 41. Kaszubska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Jej uczestnikom towarzyszy hasło „Posłani w pokoju Chrystusa”. To najdłuższa pielgrzymka w Polsce. W ciągu 19 dni pątnicy przejdą trasę liczącą 638 km. Każdego dnia pokonają ok. 35 kilometrów.

Trasa 41. Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę przebiega kolejno przez województwa: pomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, łódzkie i śląskie.

Kierownik pielgrzymki, ks. Robert Jahns, podkreślił, że pomimo dużego dystansu do pokonania, chętnych na pielgrzymkę nie brakuje.

– Wielu pątników podejmuje trud i ma postanowienie, żeby chociaż raz w życiu przejść najdłuższą trasę pielgrzymkową w Polsce. Natomiast 19 dni jest pewną trudnością – dla wielu osób jest to cały urlop, więc trudno taki czas wygospodarować, zostawić obowiązki domowe czy zawodowe, ale co roku 120-160 osób przechodzi całą trasę – powiedział ks. Robert Jahns.

Pątnicy dotrą na Jasną Górę 12 sierpnia i połączą się tam z innymi pielgrzymami. Tego dnia o godz. 18.00 będą uczestniczyć we Mszy świętej.

Kaszubska Piesza Pielgrzymka po raz pierwszy wyruszyła ze Swarzewa w 1982 roku. Jej inicjatorem i duszpasterzem był śp. ks. Zygmunt Trella.

Patronat nad wydarzeniem objęła TV Trwam.

fot. kaszubskapielgrzymka.pl

RIRM

drukuj